Tel.: +371 29335120
E-pasts: info@amarants.com
Amarants

Stabilizētie augi

Stabilizētie augi – tie ir dabīgi ziedi un zaļumi, kas ir speciāli apstrādāti ar šķīdumu, kas saglabā to dzīvu izskatu, formu un tekstūru ilgus gadus.

Stabilizēšana – pilnībā ekoloģiski nekaitīga procedūra, kurā netiek izmatotas bīstamas toksiskas vielas un kas nav kaitīga apkārtējai videi, cilvēkiem un dzīvniekiem. Tieši pretēji tā palīdz daudz efektīvāk izmantot dabas resursus, pagarinot to dzīvi.

Stabilizētiem augiem nav nepieciešama īpaša kopšana, apliešana un apgaismojums. Tos neietekmē slimības un kaitēkļi, un tie ar laiku neizbālē. Tie kļūs par skaistu dekoru jebkurās svinībās, pasākuma organizatoriem neradot nekādas raizes. Tos nav nepieciešams mainīt pēc pāris dienām, nav nepieciešams nokniebt nokaltušās lapas. Svētkos uzdāvinātā kompozīcija pēc pāris dienām nenovīs, to neizmetīs, bet tā kļūs par viesistabas vai zāles dekorāciju. Nenovīstošs ziedu pušķis mīļajiem cilvēkiem atgādinās par dāvinātāja silto attieksmi.

Stabilizētie augi savu burvību saglabā līdz 3-4 gadiem, bet koki un krūmāji pat līdz 10-15 gadiem.

Lai ilgāk saglabātu to skaistumu, nepieciešams ievērot dažus noteikumus: optimāls mitrums tiek uzskatīts līdz 60-80% un gaisa temperatūra no +5 līdz +30°C. Tos nepieciešams pasargāt no tiešajiem saules stariem, paaugstinātas temperatūras avotu atrašanās, kas var veicināt augu priekšlaicīgu izžūšanu.

Stabilizēto augu priekšrocības salīdzinājumā ar dzīvajiem augiem:
•    ilgs uzglabāšanas laiks, kas mērāms gados;
•    ekoloģiskums – ir cilvēkiem, dzīvniekiem un videi nekaitīgi;
•    nav nepieciešama regulāra kopšana – nav nepieciešams aplaistīt, nav nepieciešama gaisma, nav pakļauti slimībām;
•    plašs pielietojuma spektrs;
•    skaistums, dabiskums, iespaidīgums.

Stabilizēto augu pielietojums:
Ar stabilizēto materiālu un augu palīdzību iespējams izveidot nevīstošus zaļus stūrīšus mājās, ofisā, restorānā, viesnīcā, bankā. Turklāt stabilizētie augi ir brīnišķīgs materiāls dažādu veidu floristikas kompozīcijām, kas tiek veidotas Jaunā Gada, Ziemassvētku, Svētā Valentīna svinībām, kā arī citos svētkos un jubilejās.

Koki, zaļas sienas kļūs par mājas, biroja vai jebkuras citas telpas dekorējumu, piepildot to ar dabas auru, radot neatkārtojamu mājīgumu.

Formu un krāsu dažādība ļaus izpildīt jebkuru dizaina risinājumu un jebkuru interjeru papildināt, tajā ienesot papildus šarmu.

Izstrādājumi no stabilizētajiem augiem, tas ir:
•    brīnišķīga dāvana jebkurā gadījumā (īpaši nevīstošie koki);
•    oriģināli objekti, karkasi un floristiskās skulptūras;
•    kāzu pušķi;
•    dāvanu iesaiņojuma rotājumi un dekorējumi;
•    vitrīnu, izstāžu stendu noformēšana;
•    viesnīcu, restorānu, banketa zāļu, salonu u.t.t. dekorēšana;

… un, protams, jebkuras citas idejas un fantāzijas, kas ir floristu varā.
x